Kitesurf Dersleri

Kitesurf Temel Eğitim Paketi

Kitesurf için 6 saatlik bir temel eğitim paketimiz var. Bu 6 saati genellikle 2 ya da 3 sefere bölüyoruz, hepsini aynı anda vermiyoruz. Rüzgar durumuna göre haberleşip size özel bir program oluşturuyoruz. Genellikle 2-3 gün önceden haberleşip bir saat belirliyoruz ve İstanbul, Tırmata Beach’te bulunan okulumuza, plaja gelir gibi geliyorsunuz. Kitesurf için tüm ekipmanı biz sağlıyoruz. Eğitimlerde Core Kiteboarding marka kiteboard malzemeleri kullanıyoruz.

Eğitim Sonrası

Amacımız eğitim sonunda size bu sporun tekniğini uygulamalı bir şekilde öğretmek ve tek başınıza pratik yapabilecek seviyeye getirebilmek. Kitesurf temel eğitim paketi sonrasında kendi ekipmanınızı alarak, kiralama yaparak ya da ek ders/paket alarak devam edebilirsiniz. Bu süreç kişiden kişiye göre farklı oluyor. Eğitim sonrasında da sizi yalnız bırakmıyor, destek sağlıyoruz.

Herhangi bir ön bilgiye ya da tecrübeye sahip olmanıza gerek yok, sadece suyu sevmeniz yeterli.

Rezervasyon

Rezervasyon ve ayrıntılı bilgi için bize telefon, Whatsapp ya da e-mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Kısaca

  • 6 saatlik temel eğitim paketi
  • Kişiye özel program, bire bir dersler
  • Core Kiteboarding marka ekipman ve wetsuit dahil
  • İstanbul Kilyos Tırmata Beach’te
  • Deniz’e 50m mesafede, eğlenceli ve profesyonel bir ortamda

MERAK ETTİKLERİNİZ

Kitesurf öğrenmek için 6 saatlik temel eğitim paketi yeterli mi?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişmekte. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz her öğrencinin öğrenme tarzına uyum sağlamakta. Hedef, paket sonrasında kitesurf sporuna tek başınıza devam edebilmeniz. Öğrenme süreci daha önceden yaptığınız sporlar ve yeteneğiniz ile doğru orantılıdır. Tekniği öğrendikten sonra gelişim süreci ise pratik için ne kadar vakit ayırmak istediğinize göre değişir. Her sporda olduğu gibi düzenli pratik yaparak kısa sürede kendinizi geliştirebilirsiniz.

Kitesurf sporuna hobi olarak devam etmek istiyorsan kendi ekipmanınızı almanızı tavsiye ediyoruz. Kiralama ekipman ile kendinizi geliştirmeniz zorlaşır.

Kilyos’ta kitesurf öğrenmek mümkün mü?

Evet, mümkün. İstanbul, daha çok metropol yaşantısı ile ön planda olan bir şehir olsa da Karadeniz sahiline geldiğinizde bambaşka bir yüzü ile karşılaşıyorsunuz: ince, pudramsı kumu, masmavi denizi ve doğası ile başka bir şehre yolculuk yapmış gibi hissediyorsunuz.

Geniş sahil şeridini kitesurf eğitimi için kullanarak malzeme kurulumunu ve uçurtma kontrolünü karada öğretiyoruz. Uçurtma kontrolü oturduktan sonra suya giriyoruz. Kilyos’ta öğrendikten sonra Dünya’nın her yerinde kitesurf yapabiliyorsunuz.

Ne zaman ders alabilirim? Sezon ne zaman başlıyor?

Surf School İstanbul’da sezon aslında hiç bitmiyor, tüm sene boyunca devam ediyor. Kitesurf sporunu hobi olarak yapan arkadaşlarımız kış döneminde de kendi ekipmanları ile okulumuza gelip kaymaya devam ediyorlar. En az 5mm kalınlığında bir surf elbisesi, bot, başlık ve eldiven gerekiyor.

Derslerimizin keyifli geçmesini istediğimizden dolayı soğuk dönemde ara veriyoruz. Denizin ve havanın ısınması ile birlikte kitesurf derslerine başlıyoruz. Nisan sonu başlayıp Kasım ayına kadar devam ediyoruz.

Ders zamanları, hava şartları ve sizin boş zamanınıza göre programlanır. Rezervasyonunuz sonrasında Surf School İstanbul ekibi eğitim için uygun kondisyonları takip ederek sizinle irtibata geçer ve size en uygun ders zamanını ayarlar.

#SURFSHOPISTANBUL

Online mağazamızdan alışveriş yapın

Surf School İstanbul

Online mağazamızdan alışveriş yapın

Mağazaya Git